Uplynulú stredu zahynul pod lavínou známy slovenský športovec Michal “Pablo” Paulovič († 37). Okrem športu sa však vzorne staral aj o svoju milovanú babičku Jolanu. Toto sú jej dojímavé slová po smrti vnuka…

V stredu zasiahla celé Slovensko obrovská tragédia, ktorá sa stala mladému športovcovi. Snowboardista Michal Paulovič zahynul vo veku 37 rokov pod lavínou vo Vrátnej doline a nepomohol mu ani vyhľadávací prístroj, ktorý mal so sebou.

Zo smutnej správy je zdrvená športová verejnosť, jeho priatelia a známi, no predovšetkým najbližšia rodina. Michal sa okrem športu venoval len svojej milovanej babke, ktorej sa rozhodol po smrti syna robiť spoločnosť. Posledné dva roky života býval u nej v Belej, kde jej kúril, nakupoval, varil či odhrabával sneh.

Zdrvená babka prehovorila pre Nový Čas o svojej veľkej strate: „Stále sa pozerám na dvere a čakám, že Miško príde. Že sa dvere otvoria a on povie: Starká, poď, ideme sa najesť,“ spomína užialene Jolana (84). Babke ostanú na vnuka len spomienky, ako spolu varili halušky, ako ju objal či ako sa s ňou zakaždým zvítal: „Takého citlivého chlapca nestretnete, takíto sa už nerodia,“ smúti.

Aj keď sa jej nepáčilo, že jej milovaný vnuk má rád nebezpečný šport, časom si na snowbordovanie privykla. V osudný deň jej dal Michal ešte pusu a rozlúčil sa: „Starká, už idem, prídem. Ale už neprišiel, už nikdy nepríde,“ plače zronená starenka, ktorá bude musieť vnuka pochovať vedľa svojho muža v Belej…

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook