V stredu dopoludnia sa stala lavína osudnou úspešnému slovenskému športovcovi († 37). Mladý muž mal pri sebe vyhľadávací prístroj, no privolaní záchranári mu už pomôcť nedokázali.

Športový svet sa zahalil do smútku po tragickej správe, ktorá obletela Slovensko. Úspešný športovec Michal “Pablo” Paulovič († 37) zahynul v stredu dopoludnia pod lavínou. Legenda slovenského snowboardingu sa vybrala pod Veľký Kriváň vo Vrátnej doline, kde sa naňho zosypal sneh.

Michal mal pri sebe vyhľadávací prístroj a kamaráti začali strateného športovca okamžite hľadať. Keď ho objavili v hĺbke približne dva metre, bol v bezvedomí a záchranári začali v momente resuscitovať. Žiaľ, mladého športovca sa už zachrániť nepodarilo.

Michal získal v snowboardingu viacero ocenení a počas svojho športového života sa snažil o to, aby sa táto disciplína objavila oficiálne aj na OH 2020 v Tokiu. Tento sen si už splniť nestihol, no ako informoval portál Boardlife, zahynul na mieste, ktoré miloval: “Posledný krát vydýchol tam, kde to mal rád. Na horách. Osudným sa mu stal freeride vo Vrátnej“. Rodine a známym vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Zdroj: boardlife.sk │ Foto: Facebook