Smer-SD navrhol odvolávanie Márie Kolíkovej: Takto vyzerá jej obhajoba!

Dátum:

Pod ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou sa poriadne trasie stolička. V parlamente je navrhnuté jej odvolávanie, pričom o pár dní bude čeliť tvrdej kritike zo strany opozičných i koaličných poslancov. Rozhodla sa však bojovať a verejnosti vysvetliť dôvody, prečo sa stala terčom útokov práve ona.

Šéf strany Smer-SD ide niekoľko týždňov tvrdo po Márií Kolíkovej, o ktorej sa vyjadril, že neustále klame a jej rodinné firmy drzo okrádajú ľudí a celkovo aj štát. Situácia sa napokon natoľko vyostrila, že ministerka spravodlivosti bude v parlamente čeliť odvolávaniu v pondelok (10. mája).

Členka strany OĽaNO sa z tohto dôvodu rozhodla obrátiť na občanov na sociálnej sieti, kde sa detailne venovala jednotlivým bodom, na ktoré upozorňuje Robert Fico. Kolíková je presvedčená, že hlavným dôvodom jej odvolávania je snaha skrátiť kolúznu väzbu, s ktorou však nesúhlasí, keďže by došlo k mareniu trestného konania. ,,Ako cieľ sa mi javí prostredníctvom môjho odvolania skúsiť ovplyvňovať politické prostredie, aby takáto právna úprava prešla,“ domnieva sa.

Na pretras prišla aj reforma súdnej mapy, úmrtie policajného exprezidenta Milana Lučanskéhopodnikanie rodinných firiem MK real, a.s. a Elektronika, a.s.. Znova vysvetlila informácie, ktoré sú verejne známe a pravidelne sa k nim vyjadruje aj na tlačových konferenciách. ,,Nie je tu nič, kde by som pochybila, za čo by som musela niesť politickú zodpovednosť,“ vyhlásila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Mária Kolíková  |  Foto: YT/Smer-Sociálna demokracia, HNtelevízia, FB/Mária Kolíková

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...