Z francúzskej kinematografie dorazila veľmi smutná správa. Legendárny herecký idol sa vo veku 86 rokov mal rozhodnúť pre ukončenie života prostredníctvom eutanázie. Hercovo rozhodnutie potvrdil najstarší syn, ktorý s ním na jeho poslednú cestu vycestuje do Švajčiarska.

Legendárny herec Alain Delon má 86 rokov a rozhodol sa pre vážny krok. Naplánoval si ukončenie života prostredníctvom eutanázie. Kvôli asistovanému skončeniu života chce vycestovať do Švajčiarska, kde je zákrok legálny. Smutnú správu potvrdil jeho najstarší syn Anthony Delon v rozhovore pre RTL.

Anthony uviedol, že otcovo rozhodnutie rešpektuje a prisľúbil mu, že na poslednej ceste ho bude do zahraničia sprevádzať. Slávny herec utrpel v roku 2019 krvácanie do mozgu a následne strávil 3 týždňe na JIS. Pre ukončenie života sa však nerozhodol kvôli svojim zdravotným problémom.

Delon trpí po smrti svojej manželky Nathalie, ktorá zomrela v roku 2021 na rakovinu pankreasu. Aj ona chcela podstúpiť eutanáziu vo Švajčiarsku a aj ju mal syn sprevádzať na ceste. Zákrok však nestihla podstúpiť a ochorenie jej vzalo život skôr. Kvôli vojne na Ukrajine prišla pred pár dňami o život oceňovaná ukrajinská herečka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/RTL │ Foto: Twitter, YT/Paris Videostars