Z domácej šoubizovej scény prišla ďalšia smutná správa. Po boji s chorobou odišiel do hudobného neba známy rómsky spevák, ktorý pôsobil na scéne v zoskupení City Boys. Správu so zármutkom oznámil aj slovenský poslanec či spevák zo skupiny Kmeťoband. 

Ako informuje na sociálnej sieti spevák Igor Kmeťo starší z kapely Kmeťoband, do hudobného neba odišiel kráľ rómskych piesní Kamil Polakovič zo City Boys. Spevák mal prehrať dlhodobý boj s chorobou, ktorá ho trápila.

Ťažko sa mi to píše, dnes po ťažkej chorobe zomrel jeden z najväčších spevákov. Kamil Polakovič, bol to veľký umelec, robil tisíckam ľuďom radosť jeho nádherným hlasom. Budeš nám strašne chýbať. Rómska a CS kultúra stratila veľkú spevácku osobnosť,” odkazuje.

Smutnú správu zverejnil aj poslanec NR SR Peter Pollák mladší. Ten pripomenul aj to, že Kamil Polakovič bol i pri začiatkoch samotného Kmeťobandu či Rytmusa. “Bol prínosom pre rómsku, ale aj slovenskú kultúru. Z jeho tvorby čerpali jak Rómovia, tak nerómovia. Jeho hudobný štýl bol autentický a zostane tu naveky… Svojou tvorbou ovplyvnil rôznych známych umelcov,” napísal. Pred niekoľkými dňami zarmútila politiku správa o úmrtí na slovenskom ministerstve.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj  │ Foto: FB/Peter Pollák jr. – Poslanec NRSR, Igor Kmeťo, YT/videosa tubasazomrel romsky