Na našom ministerstve životného prostredia prežívajú v aktuálnych chvíľach smútok. Budajov rezort prijal totiž tragickú správu o úmrtí významnej a dôležitej ženy, ktorá na úrade pôsobila celých 25 rokov. Zaslúžila sa pritom o ratifikáciu viacerých protokolov.

Ministerstvo životného prostredia oznámilo prostredníctvom sociálnej siete smutnú správu. V rezorte Jána Budaja došlo k nečakanej strate po úmrtí kolegyne Gabriely Fischerovej. Významná členka úradu pracovala na ministerstve celých 25 rokov.

Opustila nás Gabriela Fischerová, generálna riaditeľka sekcie zmeny klímy a ochrany ovzdušia. Dňa 10. augusta 2022 zomrela naša dlhoročná kolegyňa Gabriela Fischerová. Celý svoj život zasvätila životnému prostrediu, venovala sa najmä témam ochrany ovzdušia a zmene klímy,” uviedol rezort.

Gabriela Fischerová pôsobila počas dvoch období predsedníctva v Rade Európskej únie a zaslúžila sa o ratifikáciu Parížskej dohody za EÚ a Slovensko. Zároveň zastávala viaceré pozície v orgánoch Dohovoru OSN pre zmenu klímy. Zaslúžila sa i o vznik balíka Fit for 55 a spolupripravovala zákon o zmene klímy a nízkouhlíkovej transformácie Slovenska. “Strácame výbornú, nezastupiteľnú kolegyňu. Vyslovujeme úprimnú sústrasť rodine a najbližším,” dodalo ministerstvo, ktoré uviedlo, že posledná rozlúčka sa uskutoční 16. augusta. Politiku zarmútila aj smrť bývalého poslanca a starostu Ružinova.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Ministerstvo životného prostredia SR