Slovenský minister, ktorý pochádza z radov strany Sloboda a Solidarita, má mať vážne ochorenie. Politik sa má pravidelne dostavovať do Národného onkologického ústavu, hoci sa presne nevie, aká choroba mala byť ministrovi diagnostikovaná.

Zo slovenskej vlády dorazila smutná správa. Minister školstva Branislav Gröhling (46) má byť totiž podľa informácií Nového Času vážne chorý. Politik zo strany Sloboda a Solidarita sa stal po parlamentných voľbách a vytvorení štvorkoalície ministrom v oblasti školstva a na jeho pleciach je aktuálne množstvo povinností v súvislosti s koronavírusom a vzdelávaním formou online či priebeh maturitných skúšok na školách.

Gröhling si mal od lekárov vypočuť diagnózu priamo v Národnom onkologickom ústave, ktorý má v poslednom období pravidelne navštevovať. Hoci jeho presný názov ochorenia nie je známy, údajne má mať v tele silný zápal. Samotný minister svoj zdravotný stav nechcel bližšie komentovať.

Napokon však potvrdil, že do ústavu naozaj pravidelne dochádza. “Áno, chodím tam však na pravidelné návštevy,” uviedol. Zdravotné problémy mali pritom potrápiť aj exprezidenta Andreja Kisku, ktorý pred pár dňami podstúpil operáciu platničky, po ktorej sa zotavuje rehabilitáciami. Krátko po zákroku poskytol rozhovor, v ktorom poslal jasný odkaz Matovičovi, Pellegrinimu, Ficovi aj Kollárovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook/Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti