Pred Štedrým večerom odchádzajú do neba mnohí ľudia, medzi nimi aj slávne mená či tváre. Vo veku 93 rokov nás navždy opustil i úspešný a oceňovaný slovenský spisovateľ a publicista. Bol autorom mnohých kníh, rozhlasových hier, poviedok či dramatických pásiem.

Vo veku 93 rokov zomrel Slavo Kalný. Slovenského spisovateľa a publicistu si prostredníctvom jeho tvorby pripomenie v piatok Rádio Devín, ktoré o úmrtí informovalo na sociálnej sieti.

Slavo Kalný spočiatku začal študovať právo, no po vzniku Katedry žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave presedlal na novinárčinu. Začínal ako novinár v denníku Smena, neskôr sa stal aj jeho šéfredaktorom. Napokon pracoval od roku 1970 ako redaktor Československého rozhlasu v Bratislave, no mal zákaz publikovať pod svojím menom a vydávať komentáre či úvahy.

Pod pseudonymom Karol Ilavský napísal takmer dvadsať rozhlasových hier, bol taktiež spoluautorom rozhlasového seriálu Čo nového Bielikovci?. V rámci literatúry faktu vydal knihy Ako umiera hotelier, Drámy na hraniciach, Páni novinári I., Páni novinári II. či Svedkovia mojej doby. Za svoju tvorbu získal viacero ocenení, napríklad medzinárodnú cenu Egona Erwina Kischa alebo Cenu Vojtecha Zamarovského. Slovensko zarmútila aj smrť legendy cyklistiky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Rádio DEVÍN