Smutná správa: ZOMREL známy exposlanec a pedagóg!

Dátum:

Vo veku 72 rokov zomrel známy bývalý poslanec, diplomat a pedagóg, pričom počas svojho pôsobenia zastával viaceré významné funkcie. Na jeho zásluhy si v statuse zaspomínala aj strana SNS, ktorá vyjadrila úprimnú sústrasť rodine aj blízkym expolitika.

Vo veku 72 rokov zomrel doc. Ing. Pavol Hrivík, CSc., RCDS. Bývalý poslanec Federálneho zhromaždenia (FZ) ČSFR, diplomat a vysokoškolský pedagóg bol v rokoch 1990 až 1992 poslancom v Snemovni národov a zasadzoval sa o vznik samostatnej Slovenskej republiky.

Okrem toho zastával viaceré významné funkcie v Kancelárii prezidenta SR, na Ministerstve obrany SR, Ministerstve zahraničných vecí SR či na Úrade pre štátnu pomoc SR. Okrem toho pôsobil ako docent na Katedre politológie Trenčianskej univezity. V roku 1998 získal štátne vyznamenanie Rad Andreja Hlinku 1. triedy.

Strana SNS vyjadrila na sociálnej sieti úprimnú sústrasť rodine: „SNS vyjadruje úprimnú sústrasť celej rodine a priateľom pána Ing. Pavla Hrivíka. Navždy nás opustil spoluzakladateľ modernej slovenskej štátnosti a bývalý poslanec Federálneho zhromaždenia doc. Ing. Pavol Hrivík, CSc., RCDS. Ako predseda poslaneckého klubu Slovenskej národnej strany sa spolupodieľal na ústavnom a mierovom rozdelení Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky (ČSFR). Prijatím ústavného zákona o zániku spoločného štátu Slovákov a Čechov uznali svetové mocnosti samostatnú Slovenskú republiku v najkratšom možnom čase. S úctou, SNS.“ Len pred jedným dňom bola zverejnená aj správa o úmrtí bývalej poslankyne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Slovenská národná strana

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...