Vo veku 72 rokov zomrel známy bývalý poslanec, diplomat a pedagóg, pričom počas svojho pôsobenia zastával viaceré významné funkcie. Na jeho zásluhy si v statuse zaspomínala aj strana SNS, ktorá vyjadrila úprimnú sústrasť rodine aj blízkym expolitika.

Vo veku 72 rokov zomrel doc. Ing. Pavol Hrivík, CSc., RCDS. Bývalý poslanec Federálneho zhromaždenia (FZ) ČSFR, diplomat a vysokoškolský pedagóg bol v rokoch 1990 až 1992 poslancom v Snemovni národov a zasadzoval sa o vznik samostatnej Slovenskej republiky.

Okrem toho zastával viaceré významné funkcie v Kancelárii prezidenta SR, na Ministerstve obrany SR, Ministerstve zahraničných vecí SR či na Úrade pre štátnu pomoc SR. Okrem toho pôsobil ako docent na Katedre politológie Trenčianskej univezity. V roku 1998 získal štátne vyznamenanie Rad Andreja Hlinku 1. triedy.

Strana SNS vyjadrila na sociálnej sieti úprimnú sústrasť rodine: “SNS vyjadruje úprimnú sústrasť celej rodine a priateľom pána Ing. Pavla Hrivíka. Navždy nás opustil spoluzakladateľ modernej slovenskej štátnosti a bývalý poslanec Federálneho zhromaždenia doc. Ing. Pavol Hrivík, CSc., RCDS. Ako predseda poslaneckého klubu Slovenskej národnej strany sa spolupodieľal na ústavnom a mierovom rozdelení Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky (ČSFR). Prijatím ústavného zákona o zániku spoločného štátu Slovákov a Čechov uznali svetové mocnosti samostatnú Slovenskú republiku v najkratšom možnom čase. S úctou, SNS.” Len pred jedným dňom bola zverejnená aj správa o úmrtí bývalej poslankyne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Slovenská národná strana