Z košického umeleckého sveta dorazila veľmi smutná správa. Vo veku 68 rokov zomrel známy ilustrátor a karikaturista. Informáciu potvrdila na sociálnej sieti jeho najbližšia rodina, ktorá tiež verejnosť informovala o dátume poslednej rozlúčky.

Vo veku 68 rokov zomrel známy košický umelec Jozef Jurko. Smrť karikaturistu a ilustrátora potvrdila na sociálnej sieti jeho najbližšia rodina: “Náhle a nečakane nás opustil manžel, otec, dedko, kamarát, verný košický lokalpatriot a karikaturista. Publikoval kreslený humor vo Východoslovenských novinách, v Smene na nedeľu, časopise Televízia a rozhlas, Roháči, Zrne, Face magazíne a príležitostne v rôznych iných periodikách. Bol dlhoročný “Dvorný karikaturista” Košického Večera a následne aj Košického Korzára,” uviedla.

Ilustroval rozprávky o Strašidielkach z Urbanovej veže a Rozprávky o Katke (lokomotíve z košickej železničky). Nakreslil tisíce vtipov, množstvo karikatúr, svadobných oznámení a iných väčších či menších projektov,” dodala. Posledná rozlúčka s umelcom sa uskutoční 7.1.2022 o 17:00 vo veľkej sále Ave plus na Rastislavovej ulici č. 83 v Košiciach. Pred pár dňami prekvapila verejnosť aj smrť novinára zo Sme.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

ZdrojFoto: FB/Katarína Jurková