Vo vydavateľstve známeho denníka Sme prežívajú smútok, nakoľko o život prišiel ich dlhoročný kolega. Ten vo veku 69 rokov podľahol dlhodobej chorobe. Smutné chvíle prežíva aj jeho manželka, ktorá pôsobila v minulosti ako ministerka spravodlivosti.

Vo veku 69 rokov zomrel po dlhodobej chorobe novinár a komentátor denníka Sme Eduard Žitňanský. Novinár sa venoval najmä politickým a ekonomickým témam, pričom aj vyštudoval Vysokú školu ekonomickú. Na začiatku kariéry pracoval v denníku Práca, neskôr sa stal podpredsedom vlády Jozefa Kučeráka. Písal aj pre Hospodárske noviny, Trend či Profit, a dokonca krátku dobu i v RTVS.

Smutnú informáciu priniesol denník Sme. Novinár bol zároveň manželom známej exministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej. Ekonomickej novinárčine sa venoval aj jeho syn Robert, ktorý zomrel v roku 2018 po tragickej nehode. K veľkej strate v novinárskej obci sa vyjadrila tiež šéfredaktorka denníka Beata Balogová.

“Chcel byť v spojení s novinami a so svetom médií. Vnášal do tohto sveta slušnosť a pokoru, ktorá je často tak potrebná. Bol nesmierne láskavý človek s otvorenou mysľou a schopnosťou naformulovať aj komplikované veci zrozumiteľne. V denníku SME sme vďační za skúsenosť, že kráčal s nami. Vyjadrujeme hlbokú sústrasť rodine,” uviedla. Nedávno šokovala aj nečakaná smrť expolitika zo Smeru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk