Slovenská kinematografia aj divadelná scéna sa v nedeľu zahalili do smútku. Na druhý svet odišla významná herečka, ktorá stvárnila za svoj profesijný život desiatky nezabudnuteľných postáv. Poslednýkrát vydýchla v seniorskom dome v Bratislave.

Už na ňu ostanú len spomienky v podobe odohratých divadelných predstavení či filmov. Na druhý svet odišla významná slovenská herečka Eva Kristínová. Vo veku 91 rokov podľa informácií PLUS 7 DNÍ poslednýkrát vydýchla v seniorskom centre v Bratislave. Počas života stvárnila približne 80 postáv v známych hrách ako Bačova žena, Statky zmätky či Ženský zákon.

Na sklonku života vyslovila dojímavé slová o umieraní a zmierení sa s prichádzajúcim osudom. Eva Kristínová bola okrem toho, že patrila k nadaným hereckým legendám, aj neobyčajne múdra a skromná. Vždy chcela byť pre spoločnosť prínosom a čím bola staršia, tým menej ju zaujímal hmotný majetok. Dôkazom sú aj slová, ktoré zverejnil kňaz, autor a bývalý reportér rádia Karol Lovaš, ktorý jej kedysi daroval obraz.

Karol, je krásny. Potešila som sa. Nemám však potrebu si ho vziať… V mladosti som tiež zbierala všeličo. Dnes už nie. Všetko toto raz opustíme. A vôbec ma to preto netrápi. Naopak, cítim sa slobodná. Iba duša a duch nie sú pominuteľní,“ odpovedala herečka. V živote sa podľa vlastných slov naučila najdôležitejšiu vec: „Nebyť sebecký, uchovať si svedomie a byť statočný. Keď viem, že je niečo pravda, postaviť sa za ňu a nebáť sa, že za to zaplatím. Ak tento svet má existovať, musí na ňom zostať človek. Ľudský človek. Tak ako napísal Rúfus, posledná pesnička bude žalm o človeku. Ak zmizne človek, zmizne aj svet,“ dodala múdre slová. Česť jej pamiatke a úprimnú sústrasť rodine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: PLUS 7 DNÍ, Facebook/Karol Lovaš │ Foto: RTVS, Twitter