Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) už pred časom opakovane avizoval, že portál Hlavné správy je financovaný ruskou ambasádou. Začiatkom marca pritom Národný bezpečnostný úrad vypol stránku kvôli šíreniu škodlivého a nebezpečného obsahu. 

V pondelok došlo k nečakanej a šokujúcej akcii NAKA. Podľa informácií DenníkaN NAKA zadržala plukovníka zo slovenského ministerstva obrany, príslušníka SIS a osobu spojenú s portálom Hlavné správy, ktorý bol začiatkom marca vypnutý po rozhodnutí NBÚ. Dôvodom zadržania minimálne troch osôb má byť podozrenie z vyzvedačstva pre Rusko.

Minimálne jeden zo zadržaných sa mal už k trestnému činu priznať. Dvaja zo zadržaných už majú byť aj obvinení. Minister Jaroslav Naď pritom pred časom avizoval napojenie Hlavných správ na financovanie ruskou ambasádou a uviedol, že na jeho slová existujú dôkazy.

Slovensko tiež vyhostilo troch ruských diplomatov, ktorí musia krajinu opustiť do 72 hodín. Vyjadrenie poskytol na sociálnej sieti aj samotný minister Naď: “Môžem potvrdiť, že Vojenské spravodajstvo v uvedenom prípade poskytlo kľúčové spravodajské informácie, vrátane jasného dôkazového materiálu, orgánom činným v trestnom konaní. Ďakujem všetkým za príkladnú spoluprácu… Toto je len začiatok, myslím, že sa nám celkom pekne otvorila štruktúra. A pôjdeme ďalej. Jasne a dôkladne,” informoval.

K prípadu sa vyjadril aj šéfredaktor Hlavných správ Róbert Sopko, ktorý uviedol, že sa dištancuje od “občasného nehonorovaného dopisovateľa, ktorý mal spolupracovať s ruskou rozviedkou”. “O tejto jeho činnosti nikto v redakcii nevedel. Jeho príspevky sa netýkali Ruska, nemal žiaden vplyv na chod denníka Hlavné správy. Preto žiadame, aby Hlavné správy neboli zaťahované a spájané so súkromnou aktivitou tohto občasného dopisovateľa,” uviedol, pričom nezverejnil meno prispievateľa. Denník N v roku 2018 písal o Jevgeninovi Paľcevovi, ktorý mal pre portál písať články s propagandistickým obsahom pod menom Eugen Rusnák, hoci podľa aktuálnej nahrávky zverejnenej Denníkom N má ísť o Bohuša Garbára.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO, dennikn.sk │ Foto: FB/Igor Matovic, YT/Guardian News, Aktuality.sk