Známy obchodný reťazec pred pár hodinami poriadne prekvapil svojich verných zákazníkov. Oznámil totiž, že bude nútený zatvárať niektoré predajne po celom Slovensku. Dôvodom však nie je inflácia, ale kauza, ktorou sa momentálne zaoberajú príslušníci NAKA.

Združenie Farmfoods ponúka potraviny zo slovenských fariem, polí a výrobných prevádzok, pričom na Slovensku má 51 predajní. V nasledujúcich týždňoch však bude musieť niektoré z nich zatvoriť, no nevylučuje, že dôjde k zatvoreniu všetkých prevádzok.

Obchodný reťazec taktiež bojuje s obrovským nárastom cien energií, no vážnym problémom sa stala kauza Dobytkár, ktorú vyšetrujú príslušníci NAKA. Farmfoods totiž spadá pod skupinu AGROTRADE GROUP spol. s.r.o., kým jej súčasťou je akciovka Casapa Group. V nej figuruje Ľubomír Partika a Peter Kuba, pričom sú obžalovaní v kauze Dobytkár.

Obaja muži sú zároveň žiadateľmi dotácií, v dôsledku čoho sa štátna inštitúcia rozhodla obchodnému reťazcu pozastaviť platby vo výške skoro 2 milióny eur. V týchto chvíľach nie je možné ani odhadnúť, kedy by tieto peniaze združenie mohlo dostať. Musí tak bojovať o svoju existenciu.

Obchodný reťazec už zákazníkom ponúka výrazné zľavy. ,,Farmfoods medzi sviatkami a začiatkom januára so zľavami 30 % a 50 % do vypredania zásob. Akcia sa vzťahuje na väčšinu sortimentu,” uvádza na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: hnonline.sk | Foto: FB/FARMFOODS – Výnimočné potraviny, Pixabay