Obvinenie bývalého poslanca OĽaNO Jána Heráka sa opäť komplikuje. Na polícií sa totiž malo prihlásiť tretie dievča, ktoré tvrdí, že ju v mladistvom veku politik zneužil. K incidentu malo podľa jej slov dôjsť v roku 2018 v tábore, keď mala mať len 14 rokov.

Bývalý poslanec Ján Herák, ktorý kvôli podozreniam zo zneužívania mladistvých, ako aj ďalších obvinení, pozastavil svoju politickú kariéru a poskytuje aktuálne plnú súčinnosť polícii pri prešetrovaní prípadov. O slovo sa však mala podľa informácií televízie Markíza prihlásiť ďalšia dievčina, ktorá sa mala podľa svojich slov stať rovnako politikovou obeťou zneužívania.

K incidentu malo dôjsť v roku 2018 v Trenčianskom kraji, keď mala 14 rokov. Na polícií uviedla, že ju mal poslanec zneužiť v tom čase, no aj neskôr a opakovane. Ide tak už o tretie dievča, ktoré proti politikovi vypovedá, pričom trestné oznámenie podal riaditeľ detského domova.

Okrem toho polícia obnovila aj prípad z roku 2018, kde čelí obvineniu zo zneužívania 16-ročného dievčaťa z detského domova, a ktorý sa po zastavení stíhania opäť otvoril. Rovnako čelí aj obvineniu zo zneužívania osoby mladšej ako 15 rokov či ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Poslanec všetky obvinenia odmieta a pred časom uviedol, že podobné útoky na svoju osobu aj so vstupom do politiky očakával.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: FB/Televízne noviny TV Markíza, YT/SME