Po samovražde Milana Lučanského, ktorého smrť prešetruje aj kontrolná komisia zložená z opozičných aj koaličných poslancov, zverejnilo ministerstvo spravodlivosti niektoré dôležité úradné dokumenty. Na sociálnej sieti sa však nečakane ozval ďalší známy človek.

Je ním syn obvineného Tibora Gašpara, ktorý je rovnako, ako svojho času Lučanský, vo väzbe v Prešove. Syn niekdajšieho policajného prezidenta je zároveň správcom otcovho profilu na sociálnej sieti, a tak sa rozhodol prehovoriť k verejnosti. “Špinavé hry. Je mi úprimne ľúto rodiny Milana Lučanského. Nedokážem si predstaviť, aké chvíle teraz prežívajú. Čo si však predstaviť viem, je izolácia, do ktorej ich tieto ľudské hyeny dostali, a tlak ktorému museli čeliť,” začína svoj status.

Sťažuje sa, že jeho rodine nie je umožnený kontakt s Gašparom ani prostredníctvom telefónu! “Takisto nám už niekoľko mesiacov nebol umožnený absolútne žiadny kontakt s otcom, a to ani len telefonicky (pričom tieto telefonáty sú nahrávané). Takisto ako pána Lučanského ho umiestnili na opačný koniec krajiny, aby mal sťaženú obhajobu. Advokátom umožnili telefonáty až po mesiaci,” pokračuje.

Na záver zverejňuje aj informáciu, že Gašpara údajne doposiaľ nevypočuli, pričom mal byť ochotný k maximálnej spolupráci. “No a myslíte si, že ho za ten čas niekto vypočul? Nie. Jeho názor ich nezaujíma. Môj otec je vo väzbe na základe svedeckej výpovede obvineného kajúcnika a ďalšieho obvineného, ktorého priniesol na prokuratúru Lipšic… Keď súd rozhodne o vine a treste, nech sa páči. Ale keď existuje prezumpcia neviny, nedovoľme týmto politickým hyenám utýrať svojich oponentov na smrť,” dodáva so slovami, že Gašpar už čoskoro poskytne vyjadrenie cez svojho právneho zástupcu. O tom, kde bude obvinený umiestnený do väzby, pritom rozhoduje súd, a návštevy či telefonáty, ak o ne obvinený požiada, schvaľuje príslušný orgán činný v trestnom konaní alebo súd.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Tibor Gašpar │ Foto: FB/Tibor Gašpar, Milan Lučanský, YouTube/Aktuality.sk