Monika Jankovská je po mesiacoch vo väzbe na tom psychicky tak zle, že sa mala pred časom pokúsiť predávkovať liekmi. Momentálne je hospitalizovaná na psychiatrii, pričom v utorok poobede rozhodoval sudca špecializovaného súdu o jej ďalšej budúcnosti. 

Jankovská sa mala len nedávno pokúsiť siahnuť si na život pomocou tabletiek. Aktuálne je podľa slov jej právnika na tom psychicky tak zle, že nie je schopná výsluchov ani dostavenia sa pred súd. V utorok pritom sudca špecializovaného súdu Peter Pulman rozhodoval o jej ďalšom osude.

Podľa informácií Sme Jankovskej lehota väzby končí 11. marca a súd v Pezinku rozhodol o jej prepustení. Rozhodnutie zrejme bývalú sudkyňu poteší, no prokurátor sa odvolal, a tak o prepustení rozhodne Najvyšší súd. V prípade, že by Jankovskú stíhali na slobode, musela by nosiť monitorovací náramok s dohľadom úradov.

Extajomníčka nateraz ostáva naďalej hospitalizovaná na psychiatrii v nemocnici v Trenčíne. Termín, kedy zasadne Najvyšší súd, zatiaľ nie je známy. Rovnako pritom v utorok rozhodoval súd aj o žiadosti o prepustenie Tibora Gašpara, no v jeho prípade súd vec zamietol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YT/SME, Televízia TA3, FB/Aktuality.sk