Situácia ohľadom koronavírusu naberá na obrátkach, pričom konflikt medzi sebou netají nielen opozícia s koalíciou, ale aj ona samotná. Potom, čo vláda schválila ďalšie kolá celoplošného testovania, ktoré prebehnú počas troch víkendov, sa voličom prihovoril Igor Matovič s prekvapivým ospravedlnením.

Premiér Slovenskej republiky aktuálne, veru, nemá na ružiach ustlané a okrem toho, že sa dostal do masívneho boja s verejnosťou, pochopenie nenachádza ani u svojich najbližších koaličných partnerov. Potom, čo Igorovi Matovičovi verejne naložil markizák Juraj Čurný, sa do jeho konfliktu s Richardom Sulíkom zapojila i prezidentka Zuzana Čaputová.

V nočných hodinách bolo odsúhlasené ďalšie kolo plošného testovania na koronavírus, čo vyvolalo u Slovákov vlnu nevôle. Iba pred okamihom sa napokon voličom prihovoril aj samotný premiér, ktorý prostredníctvom sociálnej siete vyjadril svoje ospravedlnenie. Ako prezradil, koaličných partnerov upovedomil, že ak sa situácia medzi nimi nezmení, nemá viac silu ani chuť pokračovať ďalej. “Nedokážem v čase, keď sa Slovensko nachádza v najťažšej situácii od ll. svetovej vojny a stojí zrejme pred najťažšími troma mesiacmi v tomto boji, neustále striehnuť na výpady od brata v zbroji,” narážal na otvorený konflikt s Richardom Sulíkom.

Následne Matovič priznal aj svoje pochybenie pri reakciách na každý podnet, pričom vyzdvihol fakt, že všetci koaliční partneri musia ťahať za jeden povraz, nakoľko aktuálne nejde o naháňanie popularity, ale o životy Slovákov. “Nedokázal som sa cez to preniesť, lebo to bolo zraňujúce a nepovažoval som to za fér voči mne, nášmu hnuutiu a ostatným dvom koaličným partnerom. Ale uznávam, mal som radšej mlčať, nereagovať, odkusnúť si jazyk a ľudia by si urobili úsudok sami. Ospravedlňujem sa za svoje konanie, prepáčte,” uviedol prekvapivo.

Na záver rozsiahleho statusu vyjadril nádej, že politická scéna bude napredovať ako funkčná rodina a prípadné rozhodnutia či problémy riešiť najskôr tvárou v tvár na koaličnej rade. “A keďže verím, že dobré dohody robia dobrých priateľov … postupne sa, dúfam, opäť z nás s Rišom stanú priatelia, presne tak, ako som ho, aspoň ja, dlhé roky bral,” uzavrel vyjadrenie premiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M.