ŠOK v ruskej televízii: Redaktorka prerušila vysielanie, zatkli ju!

Dátum:

Len nedávno došlo k nečakanej reakcii pozvaných hostí v ruskej štátnej televízii Russia 1. Obidvaja pozvaní na rovinu vyjadrili obavy z izolácie Ruska ako aj presvedčenie, že vojna na Ukrajine by mala skončiť. Najnovšie sa o rozruch postarala ruská redaktorka.

Zamestnankyňa ruskej štátnej televízie Channel One si počas invázie Ruska na Ukrajinu dovolila nevídanú vec. Redaktorka Marina Osvyannikova prerušila spravodajské vysielanie svojej kolegyne a na obrazovku vybehla s transparentom a pokrikom: „Stop vojne. Nie vojne!

Na nápise, ktorý držala v rukách rovno pred kamerami, stálo napísané: „Neverte propagande. Klamú vás tu. Rusko proti vojne.“ Jej kolegyňa pokračovala v čítaní správ hlasnejším tónom, aby redaktorku prehlušila. Ovsyannikova zároveň podľa TheGuradian zverejnila aj prednatočené video, v ktorom sa prihovára ľuďom a povzbudzuje ich k protestom.

Bohužiaľ, mnoho rokov som pracovala pre Channel One a pre Kremeľskú propagandu, teraz sa za to veľmi hanbím. Cítim hanbu, že som dovolila hovoriť klamstvá na televíznej obrazovke. Cítim hanbu, že som dovolila zombifikáciu ruských ľudí. Boli sme ticho v 2014, keď sa toto len začalo. Nešli sme protestovať, keď Kremeľ otrávil Navaľneho,“ uviedla. „Ticho sme sa prizerali na tento antihumánny režim. A teraz sa od nás otočil celý svet a ďalších 10 generácií nebude schopných očistiť sa od hanby tejto bratskej vojny,“ dodala.

Redaktorka bola krátko po svojom výstupe v televízii zatknutá políciou a predvedená na policajnú stanicu v Moskve. Aktuálne jej podľa novej ruskej legislatívy hrozí za „šírenie nepravých informácií“ niekoľko rokov za mrežami. Tak isto môže čeliť následkom za povzbudzovanie k „občianskym nepokojom“ tým, že Rusov vyzvala k protestom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: guardian.com │ Foto: YT/Guardian News

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...