Náhla smrť obľúbeného herca Dana Heribana naďalej rezonuje slovenskou spoločnosťou. Niet sa čo diviť, keďže si v posledných rokoch získal obrovské sympatie mnohých fanúšikov. Taktiež je zdrvujúce vedieť, že jeho úmrtiu sa dalo predísť, ak by diagnóza bola odhalená včas.

Slovenský herec Dano Heriban zomrel 24. mája, pričom rodina sa ho rozhodla pochovať v úplnej tajnosti v kruhu tých najbližších. Jeho hrob sa nachádza v obci Suchá nad Parnou, kde žijú jeho rodičia. Kolegovia i fanúšikovia sa mohli s umelcom rozlúčiť 30. mája v novej budove SND.

Smútočných príhovorov sa medzi inými zhostili Michal Havran, Tibor Kubička či Braňo Jobus. Najemotívnejšie slová však predniesli Michal Kubovčík a Petra Polnišová, ktorí nezadržali slzy. V sále sa zhromaždili priatelia i kolegovia zo seriálu Horná Dolná na čele s vdovou Kamilou, ktorá prijímala kondolencie.

V sále však chýbal hercov dobrý kamarát Juraj ,,Šoko“ Tabaček. Podľa jeho slov sa veľmi snažil, aby mohol prísť, no natáčanie relácie S úsmevom po Slovensku sa nedalo presunúť. Známy komik vysvetlil, že na mieste natáčali dva štáby, ktoré mali presne dohodnuté časy a zároveň na seba nadväzovali.

Hoci sa so zosnulým priateľom nemohol rozlúčiť, jeho náhly odchod ho veľmi zasiahol. „Na toto sú slová veľmi slabé – aby človek vyjadril niečo, čo urobilo taký kráter do vnútorného sveta, lebo Dano bol naozaj kamoš. Prekáža mi slovo „bol“, lebo je. A myslím si, že je na nás, aby sme jeho odkaz, ktorý sem priniesol, ďalej šírili do sveta,“ uviedol zdrvený Šoko pre eva.pluska.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: eva.pluska.sk  |  Foto: FB/Horná Dolná, Činohra SND, IG/durosoko