Len málo slovenských futbalistov je známejších ako on a ak by mal hlavne v mladosti “lepšie nastavenú” hlavu, mohol byť označovaný možno za najlepšieho nášho futbalistu v ére samostatnosti.

Avšak Vladimír Weiss mladší po tom, ako si prešiel akadémiou slávneho Manchestru City a dokonca si zaň ako mladík zahral aj v Premier League či FA Cupe, nedokázal zrejme so svojho potenciálu vyťažiť 100%.

34-ročný krídelník a aktuálne aj kapitán klubu ŠK Slovan Bratislava hrával aj v Olympiakose, Espanyole, Rangers CF či napríklad v katarskej lige. Od roku 2020 je na Slovensku a jeho trénerom je jeho vlastný otec, ktorému sa “Vlada”, ako ho sám volá, drží čo možno najviac skrátka.

Weiss junior dokázal Slovanu viackrát mimoriadne pomôcť a spoločne s Jurajom Kuckom sú najvýraznejšími postavami nášho majstra, ktorý úspešne Slovensko reprezentuje aj v Konferenčnej lige UEFA. Žiaľ, v aktuálnej sezóne odohral len pár stoviek minút a jeho nielen futbalové, ale aj tie motivačné kvality, neraz belasým na trávniku chýbali.

Slovan čakajú veľké výzvy: Koľko už zarobil v pohárovej Európe?

Žiaľ, 34-ročný futbalista si podľa jeho slov možno už nikdy futbal nezahrá.

Tento rok sa už na trávniky nevráti. „Pokúsim sa dať dokopy tak, aby som v januári mohol na sto percent začať zimnú prípravu,“ povedal Weiss mladší pre klubový web.

Weissa trápi chronický zápal achilovky, boj s neviditeľným nepriateľom plánoval riešiť v zahraničí. „Noha si ešte potrebuje oddýchnuť. Podstupujem rôzne procedúry a robím, čo sa dá, aby som sa mohol v novom roku vrátiť na ihrisko,“ priblížil svoju liečbu.

Zároveň však nemôže vylúčiť ani ten najhorší scenár. „Nedá sa hrať futbal donekonečna v nejakom diskomforte. Preto v januári uvidíme, ako na tom budem a čo bude ďalej. Verím, že to bude v poriadku a na jarnú časť budem k dispozícii. Zostávam pozitívne naladený,“ dodal pre skslovan.com.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

Zdroj: Futbalnet, skslovan.com | Foto: IG/skslovanbratislava