Niekdajšia štátna tajomníčka Monika Jankovská je už približne tri mesiace vo väzbe a na krku má vážny problém. Napriek komunikácií s Marianom Kočnerom, ktorá odhaľuje viac, ako by bolo Jankovskej milé, až doposiaľ bola presvedčená o svojej nevine. Teraz malo ale dôjsť k šokujúcemu zvratu.

Extajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská skončila pred takmer 100 dňami v putách v rámci policajnej akcie Búrka. Dobrá známa Mariana Kočnera, s ktorým si cez aplikáciu Threema vymenila tisícky správ, má dnes poriadny problém. Komunikácia s obvineným podnikateľom je totiž podrobená skúmaniu vyšetrovateľov a niekdajšej sudkyni, ktorá sama posielala zločincov za mreže, môže hroziť v prípade dokázania viny rovnaký scenár.

Do jej prípadu sa obula aj súčasná ministerka spravodlivosti Mária Kolíková ako aj Juraj Šeliga zo strany Za ľudí. Obidvaja poslali Jankovskej ostrý odkaz potom, čo hrozilo, že by mohla vyviaznuť s miernejším trestom. Hoci až doteraz niekdajšia sudkyňa svoju vinu popierala, a pred pár mesiacmi dokonca zapierala aj kontakty s Marianom Kočnerom, pred pár dňami malo dôjsť k šokujúcemu zvratu v prípade.

Podľa informácií Denníka N sa Jankovská už pred niekoľkými dňami rozhodla vypovedať a polícií mala oznámiť, že sa chce priznať. V pondelok ráno pred ôsmou hodinou ju tak kukláči previezli na NAKA do Nitry, kde vypovedá ohľadne Threemy aj markizáckych zmeniek. Nevedno, prečo sa k tomuto nečakanému kroku rozhodla podujať, no to sa zrejme ukáže už čoskoro. Na zvrat v prípade už zareagoval aj Igor Matovič: „Najlepšie urobí, ak sa prizná a rozbalí celú štruktúru, ako to fungovalo, ale uvidíme, či nakoniec tú odvahu bude mať. Reči sa hovoria a chlieb sa je, tak si počkajme či bude spievať,“ uvádza pre Hospodárske Noviny a dúfa, že nebude spievať falošne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk, hnonline.sk │ Foto: Televízia TA3