Dorota Nvotová si po prekonaní ochorenia Covid dáva svoje zdravie dokopy len s veľkými ťažkosťami. Najväčší boj zvádazala speváčka s pľúcnou embóliou i s nedostatočnou saturáciou kyslíkom. Najnovšia priznala ďalšiu diagnózu, ktorú jej lekári potvrdili len nedávno.

Speváčka sa pred časom musela popasovať s ochorením Covid, nad ktorým sa jej podarilo vyhrať. Dorota Nvotová však aktuálne stále trpí postcovidovými problémami a nedávno ju zasiahla taktiež pľúcna embólia. Tmavovláska, ktorá miluje turistiku a horské štíty, rovnako nemá ideálnu saturáciu kyslíka.

Mala som covid, dostala som fibrózu a idem na 74 percent. Ja vlastne ani neviem, či to ešte dám,“ priznala pre Nový Čas obavy z ďalšej návštevy hôr. Momentálne je nastavená na liečbu sprejmi, no svoju kondíciu plánuje otestovať v septembri návštevou vysokohorského terénu v Afrike.

Ako ale Dorota dodáva, lekári jej najnovšie zistili aj ochorenie štítnej žľazy, v dôsledku ktorého pribrala za posledné dva mesiace až 15 kíl. V nemocnici však podľa jej slov nevedia zistiť, či ide o samotný problém žľazy alebo jeden z postcovidových symptómov. “Mám úplne rovnaké príznaky ako postcovidová únava, neschopnosť pohybu. Už beriem hormóny, doberiem lieky a v septembri by malo byť všetko okej,” hovorí optimisticky so slovami, že speváčkin stav sa už pomaly začína zlepšovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: YT/POSTOJ TV, Neskoro večer: Talkshow Petra Marcina, Startitup