Slovenská speváčka Dorota Nvotová priznala na sociálnej sieti, že jej zdravie je v posledných týždňoch podlomené. Len nedávno prekonala pľúcnu embóliu a už musí ležať v posteli opäť. Tentokrát dostala Covid a lekári jej tiež našli nález na pľúcach. 

Speváčka a podnikateľka Nvotová prežíva v posledných týždňoch naozaj nepríjemné chvíle. Po diagnostike pľúcnej embólie musí Dorota aktuálne tráviť čas v posteli kvôli Covidu. Lekári jej však pri vyšetreniach objavili aj akýsi nález na pľúcach, a tak speváčka čaká na výsledky rozborov.

Nvotová na sociálnej sieti ďakuje vedcom za očkovanie, ktoré jej podľa slov zmiernilo príznaky Covidu. Taktiež si nechala ako rizikový pacient aplikovať monoklonálne protilátky: “Ďakujem vede za to, že vyvinula monoklonálne protilátky, ktoré mi dnes podali v infúzii ako rizikovému pacientovi a vďaka ktorým sa mi dúfam uľaví a neskončím na ventilátore. Dúfam. Ďakujem vede za to, že vyvinula CT-čko a objavila, že mám “voľačo” (ešte sa zisťuje čo) na pľúcach, čo ma spolu s embóliou konečne primälo prestať fajčiť,” spovedá sa Dorota.

Moje telo zvádza boj už dva dni a cítim v boľavých kostiach, že ho vďaka vede aj zvládne. Rozmýšľam počas dlhých udychčaných hodín v posteli, prečo sa mi to takto deje, že mesiac po pľúcnej embólii, s podozrením na tuberkulózu (a iné pľúcne “voľačo”) a s dlhodobými pľúcnymi chlamýdiami, dostanem ešte aj Covid do tých pľúc,” zamýšľa sa na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

 

Zdroj: IG/nvotovadorota │ Foto: IG/nvotovadorota, YT/Aktuality.sk