Športovcom na zimnej olympiáde zadovážili rekordný počet pánskej ochrany, ktorý mnohých ľudí doslova šokoval. V histórii im k dispozícii takýto počet ešte nebol ponúknutý, olympiáda v Pjongčangu prekonáva dokonca aj Vancouver a Soči.

 

Organizátori ZOH 2018, ktoré začnú už o pár hodín sa tak môžu pochváliť prvenstvom, ktoré sa im podarilo ešte pred vypuknutím tohto športového sviatku. Už teraz je jasné, že bude na tejto olympiáde športovcom k dispozícii najmenej 110 000 kusov pánskej ochrany, čo vychádza neuveriteľných 37 kusov na jedného z nich.

Celkový počet je tak o 10 000 kusov vyšší ako ten na predchádzajúcich olympiádach. Totálnym rekordmanom je však Rio de Janiero, ktoré na letných OH 2016 zadovážilo účastníkom z celého sveta naozaj obdivuhodné množstvo tejto ochrany a to v počte 450 000 kusov.

Hovorca spoločnosti vyrábajúcej pánske ochrany sa vyjadril, že nepočítajú s tým, že budú všetky tieto kusy použité, no podľa nich si ich môžu zobrať športovci domov ako suvenír. Presný počet, ktorý sa na ZOH využije nikdy vedieť nebudeme, no počet 37 kusov na hlavu je naozaj až príliš prehnaný. Nuž, ale Kórejci chcú zaujať hneď od začiatku a to sa im veru podarilo.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay