Opatrenia, obmedzenia, nariadenia a odporúčania vlády v boji s pandémiou koronavírusu, naštartovali k hnevu, problémom a finančným nepríjemnostiam mnohých Slovákov. Niektorí dávajú vinu z prežívania práve vládnym rozhodnutiam a Igorovi Matovičovi, iní zase obviňujú nezodpovedných občanov, ktorí pravidlá obchádzajú.

Starosta obce Dvory nad Žitavou už má všetkého dosť a namiesto vládnych nariadení sa rozhodol počúvať vedcov: ,,Po víkendovom testovaní sa naša samospráva rozhodla skončiť so skríningovým testovaním v našej obci. Končíme s týmto nezmyselným krokom súčasnej vlády, kde len vystavujeme riziku našich zdravých obyvateľov. Prikláňame sa k názoru odborníkov, a preto obyvatelia v našej obci od určitého veku dostanú od obce vitamíny, a to hlavne D vitamín a FFP respirátory. Naša samospráva od dnešného dňa začína fungovať tak, ako to bolo pred šialenstvom, ktoré Matovič a spol. na nás vymysleli. Naša samospráva tu vždy bola a je pre našich obyvateľov a kedykoľvek sme pripravení ich chrániť. No, bohužiaľ, dnes ich musím chrániť pred psychopatickou vládou neodborníkov,” uviedol kriticky a otvorene.

Tento krok mu síce priniesol úspech u mnohých Slovákov, ktorí s ním otvorene súhlasia a k odvážnemu kroku tlieskajú, u Igora Matoviča však pochopenie nenašiel. Premiér mu radí, aby si naštudoval zákon o krízovom riadení štátu: “Pán starosta môže riskovať kriminál,” poznamenal Igor Matovič.

Celý rozhovor s premiérom Matovičom si môžete pozrieť vo videu nižšie:

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3/ V politike, Facebook/ Branislav Becík | Video: TA3/ V politike | Foto: Instagram/igor_matovic_olano