Nedávno ohlásila koniec 3G siete spoločnosť Telekom aj Orange. Zdá sa, že výrazné zmeny sa môžu v dohľadnej dobe udiať aj v našich televízoroch. Hrozí totiž, že Slovensko vypne všetky obľúbené české kanály, medzi ktorými by diváci mohli prísť aj o Českú televíziu či Prima TV.

Ako uvádza český portál Lidovky, slovenským divákom hrozí nepríjemný scenár. V hre je totiž podľa najnovších informácii možnosť, že Slovensko vypne české televízne kanály. Stať sa tak môže už 25. mája alebo o niekoľko týždňov.

České kanály majú na našom trhu vysielať bez licencie, čo sa nepáči komerčným televíziám, ktoré sa ocitajú v konkurenčnej nevýhode. Snažia sa teda zatlačiť na slovenských operátorov, aby vysielanie zastavili. Stopka by sa netýkala len českých staníc ako Česká televize, TV Prima a ďalších, ale aj maďarských, poľských a nemeckých televízií.

V prípade, že by miestni operátori vypnúť české kanály nechceli, slovenské televízie ich chcú žalovať. Od radikálneho kroku si pritom sľubujú viac divákov i peňazí. Proti stopke vo vysielaní je však český minister zahraničia: “Vysielanie českých televíznych staníc na Slovensku vnímam ako jeden z prostriedkov pre upevňovanie výnimočných a vo svete jedinečných česko-slovenských vzťahov. Som presvedčený, že je v záujme našich vzťahov, aby toto vysielanie bolo zachované,” uviedol Jan Lipavský. Obáva sa scenára, že by po vypnutí o sebe Slováci a Česi nič nevedeli. Vedie sa však diskusia aj o ponechaní spravodajských staníc, no politici do debaty televízií nemôžu príliš zasahovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: lidovky.cz | Foto: Česká televize, TV Prima