Minister zdravotníctva iba pred pár hodinami oznámil, že na Slovensku bude o čosi silnejšia očkovacia stratégia. Je v tom však obrovský háčik, ktorý Marek Krajčí poriadne zanedbal. Jeho chybou sa tak stovky vakcín vyhadzujú do koša.

Mnohí odborníci minulý rok upozornili, že ešte pred očkovaním je nutné počítať aj s nákupom ihiel a injekčných striekačiek. Minister zdravotníctva však tvrdil, že ich je dostatok a nebude žiadny problém so zaočkovaním Slovákov.

Prax však ukázala, ako veľmi sa člen koaličnej strany OĽaNO mýlil. Viacerým nemocniciam totiž chýbajú správne striekačky s ihlami. Sú tak nútení používať malé ihly s tzv. malým mŕtvym priestorom, ktoré však nedokážu vytiahnuť šiestu dávku z ampulky. Stovky dávok vakcíny tak boli vyhodené alebo vrátené výrobcovi.

Marek Krajčí však dodnes neoznámil, či sa uskutočňujú reálne kroky na nákup potrebného zdravotníckeho materiálu. Údajne prebiehajú rokovania s jedným zo slovenských výrobcov striekačiek, no momentálne nie je jasné, či došlo k dohode.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, noviny.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, Pixabay