Je to iba pár hodín, čo parlament po neustálych požiadavkách podnikateľov napokon odsúhlasil zníženie sadzby dane z pridanej hodnoty. Zlomový moment, na ktorý čakal predovšetkým gastro sektor, však využila poslankyňa Romana Tabák, ktorá sa rozhodla verejne označiť seba samu za superženu.

Rokovanie o znížení DPH na 10 % bolo mimoriadne napäté, keďže strana SaS chcela túto zmenu poskytnúť gastro sektoru na obdobie počas celého budúceho roka. S tým však nesúhlasil predovšetkým Igor Matovič. Poslanci napokon našli kompromis, podľa ktorého sa zníži DPH na 10 % pre gastro sektor, športoviská, lanovky a vleky. Znížená sadzba dane bude platiť počas lyžiarskej sezóny, čiže do konca marca 2023.

Radosť zo schváleného zákona neskrývala ani Romana Tabák, ktorá sa zrejme rozhodla, že najväčšiu pochvalu by mala zožať práve ona. Na sociálnej sieti totiž zverejnila krátke video, v ktorom je zobrazená ako „Super-Romana“ v ikonickom kostýme Supermana, pričom nezabudla ani na raketu a tenisové loptičky.

Bývalá členka strany OĽaNO sa však iba rozbiehala, keď seba a exšéfa prirovnala k tragédii od Williama Shakespeara. ,,Nikto okrem Júlie nemôže pomôcť Rómeovi, keď má problémy s rozhodovaním či znížiť DPH na gastro,“ napísala politička, pričom zverejnila ich spoločný záber priamo z parlamentu. Je prekvapujúce, že bývalá tenistka sa v takej miere chváli cudzím perím, keďže pozmeňujúci návrh k vládnej novele zákona o DPH predložil poslanec Karol Kučera za OĽaNO.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: Romana Tabak | Foto: FB/Romana Tabak, NR SR