Hoci sa už mnohí obyvatelia nevedia dočkať, kedy sa skončia prísne nariadenia a obdobie zatvorených obchodov, zrejme môžu na lepšie časy nateraz zabudnúť. Igor Matovič totiž zverejnil najnovšie informácie ohľadom situácie na Slovensku.

Slováci začínajú byť zo situácie v krajine unavení a okrem prísnych nariadení, ktoré musia dodržiavať, sú zatvorené obchody a prázdne ulice obrovským finančným rizikom aj pre zamestnancov a podnikateľov. Kvôli tejto tematike sa pred pár hodinami pochytil Igor Matovič aj s Richardom Sulíkom. Okrem iného si skočili do vlasov i kvôli kolónam na cestách v dôsledku okresných kontrol polície. Premiér napokon svojim kritikom odkázal, že ich má na háku.

Premiér odpovedal na otázky Braňa Závodského v Rádiu Expres, pričom opäť zdôraznil, že v tomto prípade išlo o zlyhanie policajného prezidenta Milana Lučanského. „Ja dúfam, že takéto zlomyseľnosti a sabotáže už do budúcna nebudú,“ uviedol so slovami, že Lučanský je skúsený človek a vedel vyhodnotiť situáciu, pričom jeho vysvetlenie považuje za vyhováranie sa.

Zároveň však nepotešil Slovákov, ktorí dúfali, že po sviatkoch by sa mohla pomaly začať opäť obnovovať ekonomika a otváranie obchodov. O postupnom otváraní maloobchodných predajní pritom hovoril aj Richard Sulík či Boris Kollár. Igor Matovič je však rázne proti a údajne od Sulíka žiadny takýto návrh neprišiel: „V žiadnom prípade sa žiadny retail neotvorí. Bolo by to extrémne nezodpovedné, aby dnes my sme otvárali obchody, lebo my máme pocit, že teraz máme dobré čísla. Musíme počkať pár týždňov na to, aby sme videli, čo nám toto nezodpovedné riešenie predošlej vlády prinieslo,“ uviedol.

Na záver dodal, že plánuje pomôcť firmám s platbou nájmov, pričom sa uvažuje o jej odsunutí podobne ako v prípade bankových úverov. Nevyhnutné sú podľa premiéra aj bezpečnostné opatrenia, ktoré musia pretrvávať aj kvôli ľuďom, ktorí naďalej cestujú a pohybujú sa po vonku nezodpovedne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/Braňo Závodský Naživo │ Foto: Facebook/Igor Matovic