Študentka z mestečka Plymouth prišla o vzácnu časť svojho tela, bez ktorej si už život nevie predstaviť. Počas letného univerzitného plesu s priateľmi totiž stratila svoju protetickú ruku a teraz jej neostáva nič iné, iba čakať na možného nálezcu. 

[sociallocker]Stretnutie so spolužiakmi pri Oceánií sa pre dvadsaťročnú Ameliu Welch, ktorá sa s vrodenou vadou hornej končatiny už narodila, neskončilo celkom podľa jej predstáv. Pravdepodobne po návšteve toalety si zložila protézu končatiny a nechala ju tam. Uvedomila si to až ráno, keď už bolo neskoro a protéza na svojom mieste nebola. Sama doteraz nechápe, ako si to nemohla všimnúť.

proteza1proteza

Amelia práve ukončila prvý rok štúdia biológie na univerzite, kde svoju pravú ruku s protézou naplno využívala. Nová pomôcka by ju vyšla na 3000 eur a tak sa spojila s políciou okolitých miest, aby jej v hľadaní pomohli. Táto sympatická študentka si žiaľ myslí, že niekto si “jej ruku” pomýlil s kanadským žartíkom a zahodil ju. Za nájdenie protézy ponúka aj finančnú odmenu.

Foto/Zdroj: Plymouthherald.co.uk[/sociallocker]