Nemecká rodina Geissenovci si užívajú obrovské bohatstvo, pričom neustále cestujú po mnohých krajinách. Prakticky sú stále na dovolenke, no za pätami majú kamery. Zdá sa, že to im neprekáža, ba priam naopak. Stali sa totiž slávnymi celebritami, ktoré prezentujú svoj luxusný život. Je to však naozaj tak?

Nie je žiadnym tajomstvom, že Geissenovci zbohatli vďaka módnej značke, ktorej autorom bol Robert. Potom, čo sa stala firma úspešnou ju predal za rozprávkovú sumu. Dnes podnikajú predovšetkým s nehnuteľnosťami, pričom pred kamerami prezentujú svoj luxusný život.

Obyčajný smrteľník sa musí iba neveriacky prizerať, koľko dokáže táto známa nemecká rodina minúť za jeden deň. Nemecký denník Bild však prišiel na nezrovnalosti v tvrdeniach boháčov. Samotný Robert totiž 38-metrovú jachtu Indigo Star prezentoval ako súčasť ich majetku. Ukázalo sa, že luxusné plavidlo vlastní spoločnosť, v ktorej má podnikateľ iba určitý podiel. Dokonca je možné si jachtu prenajať za 15-tisíc eur na deň.

Finančnou situáciou pracháčov sa zoberal aj finančný a obchodný portál Businness Insider. Podľa dostupných informácií má rodina 8 spoločností v 3 rôznych krajinách, avšak väčšina z ich firiem vykazuje obrovskú stratu. Červené čísla poukazujú na dlhy vo výške miliónov eur. Prepad finančných ziskov má byť dôsledkom pandémie koronavírusu.

Nesmieme zabúdať, že Geissenovci pri mnohých zahraničných dovolenkách nemusia ani len vytiahnuť peňaženku. Príkladom môže byť práve ich nedávna návšteva na Slovensku, kedy neplatili za luxusné hotely, reštaurácie či rôzne podujatia. ,,Toto je jeden zo spôsobov, ako dostať Slovensko do sveta prirodzene a bez nákladov. Výdavky spojené s návštevou hradia zariadenia, ktoré rodina navštívi, pretože je to pre nich tá najlepšia reklama,“ uviedol v tom čase Richard Sulík pre Nový Čas.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Bild, Business Insider, Nový Čas |  Foto: FB/Carmen Geiss, Pexels