Ak ste niekedy sledovali seriál Planéta Zem, iste viete, že kráľovstvo zvierat je rozmanité, zvláštne, niekedy až bizarné miesto. Čo možno neviete je, že aj mužská pýcha prešla počas vývoja ľudstva tiež početnými zmenami. A kosť, ktorá sa záhadne z pánskeho prirodzenia vytratila, je jednou z nich!

[sociallocker]Mnohí muži (ale aj ženy) by istotne pri posteľných radovánkach takúto oporu pre svoju pýchu privítali. Tak prečo nám evolúcia vzala takýto zaujímavý “upgrade”? Veda sa teraz snaží celú túto záležitosť objasniť.

Väčšina mužských primátov má v penise kosť – známu ako “Baculum” – takže je to celkom divné, že u ľudí ju nenájdeme. Avšak, vďaka štúdii publikovanej v časopise Proceedings of Royal Society B, vedci zistili, že človek mával “Baculum” ale kosť sa v priebehu času sama stratila.

Podľa novej štúdie vedci dospeli k záveru, že ľudia stratili “Baculum” zhruba v rovnakej dobe, ako sa stávali viac monogamnou spoločnosťou.

V čase, zníženia konkurencie v boji o samicu sa znížila aj potreba mať “Baculum”. Primárne použitie tejto kosti bolo na jednoduchšie preniknutie do samice.

kosť v penisekosť v penise

kosť v penise

Zdroj: viralthread.com | Foto: wikimedia.org, pixabay.com, depositphotos.com
[/sociallocker]