Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa obrátila na súd už pred pol rokom, keď poslanec Smeru Ľuboš Blaha zintenzívnil ostré statusy namierené voči hlave štátu. V nich ju opakovane označoval ako “americkú agentku”. Okresný súd teraz rozhodol, pričom na rozsudok zareagoval samotný Blaha aj Čaputová.

Zuzana Čaputová sa pred pol rokom rozhodla obrátiť na súd po tom, čo ju poslanec Ľuboš Blaha opakovane nazýval človekom, ktorému ide o americké záujmy. Prezidentka si ešte v marci od Okresného súdu vypočula verdikt, ktorý politikovi nariadil, aby sa podobným statusom vyvaroval.

Blaha podal proti tomuto rozhodnutiu odvolanie, o ktorom rozhodovali podľa informácií portálu Aktuality 21. júla. Krajský súd v Bratislave potvrdil, že poslanec Smeru protiprávne zasahuje do práv prezidentky a musí sa zdržať verbálnych útokov, ako aj šírenia nepravdivých informácií. Proti tomuto rozhodnutiu sa už nedá odvolať.

Blaha považuje tento krok za zasahovanie do práva na slobodný prejav, no Čaputová odkazuje jediné: “Ani v politike nie je sloboda prejavu bezbrehá a nie je možné ňou prikrývať hrubé lži a urážky. Verím, že tento verdikt pomôže našej politickej kultúre a vezmú si ho za svoje všetci, pre ktorých sa osočovanie stalo bežným politickým nástrojom,” uviedla na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  aktuality.sk, FB/Zuzana Čaputová │ Foto: YT/Denník N, FB/Zuzana Čaputová