Najvyšší súd po dlhoročných ťahaniciach rozhodol v prípade Majského kauzy vytunelovania nebankových spoločností Horizont a BMG Invest. Po verdikte ale Slováci zúria a odkazujú mu jediné…

Po dlhoročných ťahaniciach po súdoch konečne Najvyšší súd rozhodol. Prípad Jozefa Majského (72), ktorý bol obvinený z tunelovania nebankových spoločností Horizont a BMG Invest, ale nedopadol tak, ako si väčšina Slovákov predstavovala.

Majského trestné stíhanie sa pritom vlieklo neuveriteľných 17 rokov a verdikt súdu dáva minimálne šance na to, že by Majský skončil vo väzení. Súd totiž stíhanie prerušil kvôli jeho zlému zdravotnému stavu v súvislosti s rakovinou, kvôli ktorej sa pojednávania prekladali už v minulosti: “Senát Najvyššieho súdu na neverejnom zasadnutí rozhodol v trestnej veci Jozefa Majského tak, že trestné stíhanie u obžalovaného prerušil, a to z dôvodu, že nemožno obžalovaného pre ťažkú chorobu postaviť pred súd,” znie podľa Nového Času stanovisko hovorkyne, pričom Majského zdravotný stav sa bude preverovať každých šesť mesiacov. Jeho spoločníci Patrik Pachinger a Dávid Brtva pritom svoj trest dostali a Brtva si ho už stihol aj odsedieť.

Slováci v kauze BMG a Horizont prišli celkovo o viac ako dve miliardy eur a z poškodených 170-tisíc ľudí si niekoľkí siahli po zdrvujúcom zistení podvodu na život, kým iní museli po strate úspor živoriť. Sú preto po rozhodnutí súdu poriadne naštvaní: “Chudáka, máme ho ľutovať ??? Že je chorý??? A kto ľutoval ľudí, ktorí kvôli nemu prišli o celoživotné úspory, skončili ako bezdomovci, mnohí si siahli na život… Takému len doživotie!!!” myslí si Pavol, pričom jeho názor zdieľajú aj ďalší: “A jeho zaujímal stav ľudí, ktorých okradol? Nech pyká za podvody a vráti peniaze aj s úrokmi.. Nepodmienečne,” dodáva Fero. Viacerí sa zhodujú aj v tom, že vo väzení je tiež nemocnica: “Na to sú väzenské nemocnice, aby aj väzni mohli dostať zdravotnú starostlivosť. Obyčajného človeka zatvoria aj na smrteľnej posteli, keby v robote zdvihol a vzal klinec,” hromží pani Mária.

Majský vydal dokonca aj knihu

Zdroj: cas.sk │ Foto: TV Markíza, Facebook