Po prísnych opatreniach vlády, ktoré môžu zlikvidovať tisícky podnikateľov, prehovoril Richard Sulík. Ten navrhoval zaviesť zmeny, no s návrhmi neuspel. Rozhodol sa teda adresovať tvrdé slová hlavnému hygienikovi o jeho právomoci.

Igor Matovič ohlásil od začiatku októbra opäť sprísňovanie protipandemických opatrení, ktorými chce chrániť životy Slovákov. Po zatvorení fitnesscentier, divadiel a výraznom obmedzení reštauračných zariadení ale hromžia tisícky občanov. Nové nariadenia im totiž spôsobia likvidačné škody, z ktorých sa už nemusia spamätať. Našej krajine pritom hrozí aj scenár “blackoutu”.

S opatreniami ale výrazne nesúhlasí predseda SaS, ktorý sa už vyjadril aj pred verejnosťou. Na základe dostupných dát miest nákazy je Richard Sulík presvedčený, že kvôli piatim reštauráciam nie je potrebné zatvoriť všetkých 20-tisíc. Rovnaký názor má aj na fitnesscentrá či divadlá, kde sa zatiaľ nepotvrdila žiadna nákaza. “Z ekonomického hľadiska to považujem za veľmi škodlivé. Doženie to do bankrotu stovky, možno tisícky predvádzkovateľov reštaurácií a ďalších prevádzok,” uviedol na tlačovej besede TA3.

Ja do reštaurácie nepotrebujem chodiť, napísal som 2 kuchárske knihy a variť viem. Ale v tých reštauráciách niekto aj pracuje a z niečoho žijú. Konkrétne dobrých stotisíc SlovákovAk treba zatvárať, zatvárajme. Ale len to, čo treba a len tam, kde treba. Nikto tu nechce veľa obetí korony. Ale nechceme predsa ani obete nezamestnanosti. Bojujme aj naďalej s hnusobou, ale na základe dát a so zdravým sedliackym rozumom,” napísal na Facebooku.

Sulík tiež pochybuje o právomociach hlavného hygienika Jána Mikasa, ktoré sa mu zdajú priveľké: “Mám veľké pochybnosti o tom, či je správne, aby takúto veľkú moc mal v rukách hlavný hygienik, keďže vláda nesie zodpovednosť za vývoj v krajine. Vláda, ktorá má pritom mandát a nesie politickú zodpovednosť, do tohto podľa zákona nemá čo veľmi rozprávať. Toto by sme mali zmeniť. Sú to veľmi dôležité veci,” dodáva. Minister hospodárstva sa pritom neplánuje zúčastňovať na všetkých zasadnutiach krízového štábu, no na tých dôležitých údajne chýbať nebude.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com │ Foto: Facebook/Richard Sulík