Sulík sa vyjadril k testovaniu vo firmách: Dôjde k radikálnej zmene!

Dátum:

Pred pár mesiacmi bolo vo firmách zavedené pravidelné testovanie, čo značne skomplikovalo život zamestnávateľom i zamestnancom. Richard Sulík však najnovším vyhlásením určite potešil mnohých občanov, keďže vláda sa rozhodla pre zmenu.

Na konci novembra 2021 bolo vo firmách zavedené povinné testovanie, pričom na pracovisko bol umožnený vstup iba zaočkovaným zamestnancom alebo tým, čo prekonali ochorenie COVID-19 v posledných šiestich mesiacoch. Ostatní pracovníci sa museli dvakrát do týždňa testovať antigénovým testom a neskôr raz do týždňa priamo v práci.

Po oficiálnom vydaní vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva povinnosť testovať sa u nezaočkovaných ľudí oficiálne končí. Od zamestnancov sa tak už nebude vyžadovať negatívny výsledok antigénneho testu, a zároveň štát už nebude zamestnávateľom preplácať testy.

Podľa ministra hospodárstva už nikto nebude kontrolovať nutnosť testovať zamestnancov. ,,Bude to na dobrovoľnosti každého, aby sa chránil, aby sa nechal testovať, ale zamestnávateľom sme dnes tú povinnosť zobrali a necháme plne na nich, ako k tomu budú pristupovať,“ povedal Richard Sulík po rokovaní vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, Pixabay, FB/Richard Sulík

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...