Pred pár mesiacmi bolo vo firmách zavedené pravidelné testovanie, čo značne skomplikovalo život zamestnávateľom i zamestnancom. Richard Sulík však najnovším vyhlásením určite potešil mnohých občanov, keďže vláda sa rozhodla pre zmenu.

Na konci novembra 2021 bolo vo firmách zavedené povinné testovanie, pričom na pracovisko bol umožnený vstup iba zaočkovaným zamestnancom alebo tým, čo prekonali ochorenie COVID-19 v posledných šiestich mesiacoch. Ostatní pracovníci sa museli dvakrát do týždňa testovať antigénovým testom a neskôr raz do týždňa priamo v práci.

Po oficiálnom vydaní vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva povinnosť testovať sa u nezaočkovaných ľudí oficiálne končí. Od zamestnancov sa tak už nebude vyžadovať negatívny výsledok antigénneho testu, a zároveň štát už nebude zamestnávateľom preplácať testy.

Podľa ministra hospodárstva už nikto nebude kontrolovať nutnosť testovať zamestnancov. ,,Bude to na dobrovoľnosti každého, aby sa chránil, aby sa nechal testovať, ale zamestnávateľom sme dnes tú povinnosť zobrali a necháme plne na nich, ako k tomu budú pristupovať,“ povedal Richard Sulík po rokovaní vlády.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, Pixabay, FB/Richard Sulík