Režisérka Mariana Čengel Solčanská prichádza po mimoriadne úspešnom filme Únos s ďalšou novinkou. Po troch rokoch od uvedenia drámy natočila spolu s Rudolfom Biermannom triler Sviňa, ktorý sa už po pár hodinách premietania dočkal množstva pozitívnych reakcii.

Slovenská kinematografia je bohatšia o nový film Sviňa, ktorý zobrazuje “údajný” stav súčasnej domácej politickej scény prepojenej na mafiu. V hlavnej úlohe vyrazí divákom dych presvedčivý Jozef Vajda, stvárňujúc nekompromisného oligarchu. Okrem neho sa vo výrazných postavách predstavia i Daniel Heriban, Gabriela Marcinková či Marko Igonda.

„Od tohto filmu môžu diváci očakávať veľmi silný príbeh, veľmi silnú emóciu a verím, že ich chytí za srdce,“ hovorí režisérka Mariana Čengel Solčanská k filmu, >>TU<<< (opens in a new tab)">ktorého recenziu si môžete pozrieť >>>TU<<<. Titulnú skladbu k dramatickej snímke naspievala prešovská skupina Hrdza, pričom poslucháči pri ich prevedení piesne Slovensko moje, otčina moja doslova strácajú dych.

Pesnička nádherna, ale film Sviňa je TOP! Nikdy nič lepšie sa v SR nenatočilo. Výkon PÁNA VAJDU na Oscara,” znie jeden z komentárov k skladbe, pričom nezaostávajú ani iní fanúšikovia. “Mám husiu kožu. Nádherné, a zároveň smutné. Až mi to vohnalo slzy do očí,” napísala istá Martina. Toto jednoducho musíte počuť.

>>TU<<< (opens in a new tab)">Titulnú skladbu k filmu Sviňa si môžete vypočuť >>>TU<<<

Zdroj: YouTube