Vo výpovediach Ľudovíta Makóa sa majú údajne nachádzať aj zarážajúce slová o tom, ako sa viaceré politické aj policajné špičky údajne dohovárali na diskreditácií Matoviča a chceli naňho zbierať kompromitujúce materiály.

Bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó spolupracuje s políciou a vypovedá vo viacerých veciach. Najnovšie vyplávali na verejnosť jeho šokujúce slová, ktoré mal uviesť na adresu Matoviča. Premiéra SR totiž mala údajne pred voľbami riešiť skupina v zložení Robert Kaliňák, Norbert Bödör, Tibor Gašpar a samotný Makó, pričom k tajným schôdzam malo dochádzať priamo na ministerstve vnútra. Spolupracovať však mal aj Krajmer, Hraško či Slobodník s ďalšími.

Makó podľa informácií portálu Referesher uviedol, že v roku 2015 patril Matovič k najvýraznejším kritikom vtedajšej vlády a narušoval “politický kurz strany Smer-SD”. Mali byť teda vydané pokyny na zbieranie kompromitujúcich materiálov a dvojdňové sledovanie premiéra, pričom tie zadával Bödör a Gašpar. Výsledkom mal byť zostavený diagram prešľapov Matoviča predstavený na ministerstve. Zo zasadnutia Makó napokon odišiel a nechal trojicu osamote, pričom ďalšie stretnutie skupiny prebehlo u Gašpara na prezídiu. Záverečné stretnutie malo prebehnúť na 6. poschodí v budove vedľa starého prezídia PZ.

Bödörove návštevy ministerstva ale nie sú zaznamenané v evidenčnom systéme, okrem 7.7.2020 na prezídiu PZ. Kaliňák po oslovení uviedol, že si na stretnutia s Bödörom nepamätá. Advokát Bödöra ani Makóa sa k tejto výpovedi nevyjadrili. Robert Fico sa pritom vo februári 2016 objavil na tlačovej konferencii, kde Matoviča obvinil z prevodu firmy na bieleho koňa, a keď sa vyšetrovanie ukončilo, tvrdil, že zdrojom informácií mal byť istý starší pán, kým Erik Tomáš uviedol, že išlo o člena volebného tímu Smeru.

Matovič napokon povedal, že firmu predal bez dlhov a príjem riadne zdaňoval, pričom napokon Fica vyzval k tomu, aby sa spoločne zúčastnili detektora lži, za čo mu chcel dať milióny. Fico sa aktuálne spolu s Pellegrinim snažia podľa vlastných slov kvôli nekompetentnosti jeho vládnutia o referendum, ktorým by ho zbavili moci. Matovič na margo sledovania už vtedy uviedol, že o tom vie a v roku 2017 mal podľa jeho vedomostí Bödör chodiť po Trnave a zháňať informácie. Aj dnes po výpovedi Makóa uviedol na sociálnej sieti veľavravné slová: “Vtedy som to len tušil, dnes o tom svedčí priamy účastník. Mafia v akcii,” napísal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: refresher.sk, Facebook/Igor Matovic │ Foto: YouTube/SME