V posledných mesiacoch došlo k výraznému zdražovaniu potravín či pohonných hmôt. Otázkou stále ostáva, aké faktúry nám prídu po novom roku za plyn a elektrinu, pričom tisícky Slovákov sa už teraz nachádzajú v existenčnej kríze. Mnohých z nich tak určite nenadchne informácia, kam bude ,,tiecť“ závratná suma.

Viacerí politici upozorňujú na dôležitosť šetrenia v každom smere. ,,Musíme si utiahnuť opasky,“ takto znie vyjadrenie, ktoré neustále počujeme od koaličných i opozičných poslancov. Zdá sa však, že v parlamente k výraznému šetreniu nedochádza. Kancelária Národnej rady totiž obstarala digitálny konferenčný systém, pričom hodnota zákazky má byť 1 601 452,50 eur bez DPH.

Vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie má firma poskytnúť digitalizáciu systému pri riadení schôdzí v parlamente. Predmetom zákazky je aj zabezpečenie služby technickej podpory. Podľa výsledku verejného obstarávania sa dodávateľom stala spoločnosť NUAKTIV. „Verejný obstarávateľ je oprávnený využiť opciu aj čiastočne alebo na viackrát,“ uvádza sa vo vestníku, pričom maximálna doba trvania je určená na deväť rokov.

Spoločnosť NUAKTIV už aj v minulosti získala štátnu zákazku so Správou štátnych hmotných rezerv. K vyhláseniu verejného obstarávania došlo ešte pred ,,údajným“ kybernetický útokom, za ktorým napokon stál poslanec za stranu OĽaNO Róbert Halák. Omylom mal zapojiť kábel, ktorý spôsobil natoľko vážne problémy, že schôdza musela byť prerušená.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: UVO, NR SR | Foto: NR SR