Očkovanie na Slovensku prebieha v plnom prúde a denne sa dozvedáme o čoraz väčšom počte mien zo sveta šoubiznisu, ale aj vlastných rodinných známych, ktorým už vakcína bola podaná. Registrácia do Čakárne víta všetkých priaznivcov, hrozí jej teda z technickej stránky kolaps?

Po fraške so 16-ročnými kandidátmi to s prihlásenými ľuďmi do vakcinačnej Čakárne rozhodne nie je také napäté, ako by sa mohlo predpokladať. K prvému májovému dňu totiž bolo evidovaných iba 235 000 ľudí a s vakcínami, ktoré má krajina k dispozícií, by bolo potrebných desaťkrát viac uchádzačov. Po prieskume o jednotlivých typoch vakcín sa zistilo, ktorej látke Slováci dôverujú najviac a ich obrovské množstvo príjme Slovensko do konca mája. Bude nimi však koho zaočkovať?

Minister zdravotníctva plánuje rozbehnúť masívnu televíznu a rozhlasovú kampaň, ktorá by okrem mladých mala k očkovaniu prilákať najmä dôchodcov. Tých je v Čakárni zaregistrovaných žalostne málo, konkrétne 137 ľudí nad 85 rokov a 3 249 ľudí vo vekovej skupine od 70 do 84 rokov. Ministerstvo zdravotníctva verí, že Slovákov bude do prihlasovacieho systému pribúdať a zdôrazňuje, že žiadna dávka vakcíny nepadne nazmar.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com