Európsky šampionát v Nemecku sa pomaly blíži, veď úvodný výkop je tu o menej než dva mesiace. Uzatváranie súpisiek príde na rad o sotva mesiac a pár dní. Už teraz by sa dalo povedať, že väčšina nominovaných by mala byť viac-menej istá.

Len ťažko si predstaviť, že by realizačný tím nechal mimo nominácie trebárs Martina Dúbravku, Milana Škriniara, Dávida Hancka, Stanislava Lobotku, Róberta Boženika či Ondreja Dudu.

Ak hovoríme o hráčoch z Niké ligy, veľa sa ich do nominácie zrejme nezmestí. Avšak najlepší hráč Niké ligy za uplynulý rok Juraj Kucka je stálicou reprezentácie a počíta sa s ním do základu aj pre duely na šampionáte. Ak teda do Nemecka pocestuje.

Práve opora Slovana sa behom druhého dejstva na pôde Trnavy vrámci zápasu 28. kola zranila, pričom podľa prvých informácií po vyšetrení v nemocnici by jeho absencia mohla byť dlhšia. Čo však znamená toto slovné spojenie v jeho prípade, bližšie špecifikované nebolo.

Ak to ale budú povedzme dva mesiace, Kucka sa prakticky s nomináciou na zrejme svoj posledný veľký šampionát môže rozlúčiť, čo by mrzelo tak jeho, ako aj nás všetkým.

Traja Slováci môžu ukázať Hamšíkovi chrbát: Každý je v inej pozícii!

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/kuco33