Peter Pellegrini, ktorý pri hlasovaní o vydaní Fica pred súd svojho bývalého šéfa podržal, sa spolu s kolegami strany Hlas postavil vo štvrtok pred kamery. Po vystúpení na tlačovej besede, na ktorej kritizoval súčasnú vládu, zahlásil moderátor TA3 vtipný brept.

Peter Pellegrini na tlačovej besede kritizoval fakt, že predsedom Najvyššieho kontrolného úradu by nemal byť nominantom OĽaNO, ale opozície. Ľubomír Andrassy, ktorý bol zvolený parlamentom, si podľa neho u OĽaNO šéfa Igora Matoviča vytváral pre tento post priestor. Taktiež kritizoval, že koalícia hlasovala s ĽSNS a hovorí o vzniku „temnej koalície“.

Padlo ďalšie demokratické pravidlo, že tento post patrí nominantovi opozície, aby vláda nekontrolovala samú seba. Aj predsedom, aj podpredsedom NKÚ sa však stali nominanti OĽaNO,“ rozčuľuje sa. Eduard Heger jeho slová odmietol s vysvetlením, že rovnako i protiinflačný balíček by v parlamente prešiel aj bez podpory ĽSNS.

Pellegrini však chce problém opäť riešiť referendom o predčasných vopľbách. Po odvysielaní tlačovej besedy na TA3 navyše došlo na záver k vtipnému momentu. Moderátor sa totiž pomýlil a ohlásil, že sme si vypočuli tlačovku strany Smer, pričom po chvíli svoj brept opravil. Podobnej chybičky sa v začiatkoch fungovania strany Hlas dopustil dokonca viackrát aj samotný Pellegrini.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto:  TA3, FB/Zomri, Peter Pellegrini