Hlasovanie o vydaní Roberta Fica pokračuje aj v utorok. Podľa dostupných informácií bude rozprava, do ktorej je prihlásených ešte 25 členov Smeru, prebiehať i po 19. tej hodine, a teda aj v noci. Svoje stanovisko taktiež vyjadril predseda strany Hlas Peter Pellegrini.

Hlasovanie v parlamente stojí na mieste kvôli množstvu prihlásených členov Smeru, ktorí sa chcú zapojiť do rozpravy. Viacerí politici poukazujú na to, že smeráci sa týmto krokom len snažia natiahnuť čas. Najnovšie však prišla informácia, že rozprava bude pokračovať aj po siedmej hodine večernej, a teda celú noc.

V prípade, že sa niektorý z poslancov Smeru nebude nachádzať v sále, jeho možnosť vstúpiť do rozpravy a poradie automaticky prepadá. Kým v koalícii sú mnohí jednoznačne za vydanie Šéfa Smeru, opozícia je rázne proti. Tento postoj vyjadril počas vystúpenia v pléne aj šéf Hlasu Peter Pellegrini.

Slovensko nie je štandardným demokratickým a právnym štátom, nemáme istotu, že by sme akéhokoľvek poslanca vydali do rúk spravodlivosti a nie na politický revanš,” tvrdí Pellegrini. “A nikto, nielen poslanec NR SR, ale žiadny občan SR sa dnes nemôže na 100 percent cítiť bezpečne a spoľahnúť sa na to, že ak nič neurobil, žiadny štátny orgán voči nemu nemôže viesť žiadne stíhanie,” myslí si. Na sociálnej sieti označil snahu o vydanie Fica za “boj o opozičný skalp”. Igor Matovič v nedávnej politickej relácii avizoval, že má záujem o návrh zmeny Ústavy SR, ktorá by už viac nedávala poslancom možnosť hlasovať o vydaní politika orgánom činným v trestnom konaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  FB/Peter Pellegrini │ Foto: YT/Aktuality.sk