Na štvrtkovej tlačovej besede Roberta Fica sa medzi novinármi objavila aj Monika Tódová z Denníka N. Keď sa prihlásila o slovo, začala sa medzi reportérkou a expremiérom poriadna slovná prestrelka a opýtala sa priamo pred kamerami aj na jej sledovanie. 

To, že novinárku sledujú, si všimla už počas pobytu vo Vysokých Tatrách, keď zistila, že pred chatou stojí asi osem hodín auto s bardejovskou značkou a mužom, ktorý z vozidla vystúpil za ten čas len párkrát. Rovnako ju sledovalo aj vozidlo s bratislavskou značkou, ktoré si všimla i po návrate domov. Na tlačovej besede sa opýtala Fica, ktorý zverejnil informácie o jej PCR testovaní spolu so sudkyňou Záleskou, či to bol on, kto ju dal sledovať.

Predseda Smeru ale tvrdí, že o sledovaní nič nevie a o testovaní sa dozvedel náhodou, keďže sa necháva testovať v rovnakom zariadení. Na otázku novinárov, či teda v ten deň videl novinárku a sudkyňu na vlastné oči, však odpovedať odmietol. Zároveň začal menovať, kam presne chodí behávať Tódová, moderátor Kovačič či koaličný poslanec Grendel so slovami, že ich stretol. Novinárka však uviedla aj ďalšie šokujúce fakty ohľadne sledovania. Bardejovské vozidlo totiž patrí Márii Macečkovej, majiteľke firmy Optimal SK a obchodníčke s automobilmi značky Kia.

Po telefonáte sa priznala, že auto patrí jej, no v danom čase ho používal zať s rodinou, pričom sledovanie odmieta. Tódová však disponuje fotkami, na ktorých má muža zachyteného po celý čas niekoľko hodín, ako sedí v aute sám bez rodiny, pričom scenár sa zopakoval aj na ďalší deň. Podnikateľka Macečková pritom jednu zo svojich firiem odkúpila minulý rok od Miroslava Simu. Sim je kamarát Roberta Kaliňáka a počas prvej Ficovej vlády bol vedúcim služobného úradu ministerstva obrany. Macečkovej predal firmu za 166-tisíc, hoci mala za posledné roky zisk viac ako 370-tisíc.

Podnikateľka tieto skutočnosti vysvetľuje slovami, že sa nezaujíma o to, od koho nehnuteľnosť či firmu kupuje. Kaliňák po otázke Denníka N sledovanie novinárky rázne odmietol. Na stranu Fica sa postavil poslanec Blaha, ktorý poslal Tódovej na sociálnej sieti uštipačný odkaz. Do expremiéra sa ale obul Juraj Šeliga, ktorý k fotke Fica priložil fotografiu Kočnera a pripomenul sledovanie nebohého novinára Kuciaka. Dodal, že konšpirácie a útoky predsedu Smeru sa budú stupňovať s blížiacimi sa voľbami na špeciálnej prokuratúre. Prípad sledovania Moniky Tódovej je v rukách polície, pričom sa uvažuje aj o ústavnom zákone na ochranu novinárov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<


Zdroj: dennikn.sk, orsr.sk, FB/Juraj Šeliga – Za ľudí, Ľuboš Blaha │ Foto: FB/Robert Fico, YT/Denník N, televízia Markíza