Vybrať najlepšie filmy je v podstate rovnako nemožné ako poukázať na to, ktorý futbalista je najlepším v histórii alebo krorá žena je najkrajšia na svete. Sami by sme si netrúfli na tieto otázky len tak odpovedať.

Viete však, ktoré filmy majú v databáze slávneho webu ČSFD (česko-slovenská filmová databáza) najvyššie hodnotenia? Všetky filmy v elitnej dvadsaťpäťke majú aspoň 50 tisíc hodnotení a keďže vieme, že sa tam len tak tie hodnotenia nedá dať (musíte byť registrovaným užívateľom a splniť niekoľko podmienok), tak možno súdiť, že je to veľmi hodnoverný rebríček.

TOP 5

Celkovo 21 “normálnych” filmov má aspoň hodnotenie 90%, čo znamená, že v priemere týmto filmom dali ľudia 4,5 hviezdičky. To samo za seba hovorí, že museli byť všetky výnimočné, veď mnohé snímky považované za dobré majú pomedzme len 50 alebo 70 percent. Alebo aj oveľa menej.

5Prelet nad kukučím hniezdom

Film českého režiséra Miloša Formana, ktorý väčšinu života prežil v USA, bol natočený ešte v roku 1975 a odohráva sa v psychiatrickej liečebni. Jedná sa o film spadajúci do kategórie dráma v hlavnej roli sa predstavil nezameniteľný Jack Nicholson. Má viac ako 79 tisíc hodnotení a v priemere 92,4%.

Späť