Potom, čo Ústredný krízový štáb vydal nové bezpečnostné nariadenia, v rámci ktorých sa uzatvorili všetky reštauračné terasy a podobný scenár onedlho čaká i obchody, lyžiarske strediská majú na svoju prevádzku stále zelenú. Práve to využili Slováci, ktorí sa počas aktuálneho víkendu vydali za snehom a športom na Donovaly.

Na facebookovej stránke Zomri sa v sobotu (12. decembra) objavila aktuálna fotografia z lyžiarskeho strediska na Donovaloch, kde sa v tesnom zástupe hemžia Slováci čakajúc na vlek. Dlhé rady mapuje aj live kamerový záznam, z ktorého jasne vidieť, že dvojmetrové rozostupy nedodržiava snáď nikto z prítomných, väčšina je od seba maximálne na vzdialenosť lyží.

K celej situácii sa najskôr vyjadril aj majiteľ strediska Boris Kollár, ktorý sa návštevníkom poďakoval za dodržiavanie bezpečnostných opatrení, avšak po hrubých reakciách sledovateľov príspevok zo stránky stiahol. Už od pondelka (14. decembra) má pritom dôjsť k sprísneniu bezpečnostných opatrení na svahoch, kedy bude potrebný test na Codiv-19 (nie starší ako 72 hodín). Ako však komisia upozornila, do hry vstupuje aj skorší tvrdý lockdown, ktorý bude na zasadnutní riešený taktiež už najbližší pondelok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Zomri.sk, Boris Kollár, parksnow.sk