Obľúbená dovolenková destinácia Slovákov čelí v posledných dňoch hrozným tragédiám. V Egypte len nedávno došlo až k dvom útokom žralokov, no z južnej krajiny prichádzajú ďalšie smutné správy. O život na dovolenke prišiel len 6-ročný taliansky chlapček Andrea.

Talianska rodinka sa vybrala na dovolenku do Egypta a trávila dni v obľúbenom letovisku Sharm El Sheikh. Podľa informácií LaStampa sa ale dovolenka zmenila na obrovskú tragédiu. O život prišiel len 6-ročný chlapček, ktorý zomrel po nečakaných zdravotných komplikáciách.

Do nemocnice musela byť prevezená aj jeho tehotná mama, kým otec má dokonca bojovať na lôžku o svoj život. Predbežné vyšetrovanie okolností, za akých k hroznej situácii došlo, ukazuje pravdepodobne na otravu jedlom, hoci nič ešte nie je oficiálne potvrdené úradmi.

Zdravotné problémy začali rodinu trápiť už v piatok, no rodičia sa domnievali, že za všetkým je len voda z bazéna. Po tom, ako dostali infúziu a lieky proti otrave, sa ich stav nezlepšoval a následne museli zavolať sanitku. Chlapčeka sa v nemocnici už oživiť nepodarilo, kým otcovi zas začali v bezvedomí zlyhávať obličky. Sestra muža je zúfalá a požaduje čo najskorší návrat domov do Talianska. Rodine by mala poskytnúť pomocnú ruku talianska ambasáda a dopraviť ju do rodnej krajiny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: lastampa.it │ Foto: Unsplash