Nedávno došlo v obľúbenej destinácii Slovákov hneď k dvom tragédiám. Besnenie morského tvora si vyžiadalo dva ľudské životy, pričom sa mnohí dovolenkári obávajú ďalšieho útoku. Je však zarážajúce, že obe napadnutia sa udiali počas jedného víkendu, čo je mimoriadne neobvyklé.

K smrteľným tragédiám došlo pri pobreží Červeného mora, južne od letoviska Hurghada. 68-ročnej Rakúšanke žralok pri útoku odhryzol nohu i ruku, no aj tak z posledných síl priplávala k brehu. Počas prevozu do nemocnice však dostala infarkt a napokon zomrela.

Podľa najnovších informácií však dôchodkyňa mala byť druhou obeťou žraloka, keďže turisti našli iba 300 metrov od miesta útoku telo Rumunky, ktorá sa dva dni neobjavila v hotelovej izbe. Jej pozostatky boli nájdené na koraloch pri pobreží, pričom polovica tela chýbala.

Momentálne nie je známe, či útočil jeden žralok alebo boli dvaja. Práve po ňom pátrajú vojenskí potápači a dovolenkári majú dovolené vstúpiť do mora iba po kolená. Šéf Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) trvá na tom, že pravdepodobnejšie je, že vyhráte v športke ako šanca, že vás napadne žralok.

Roman Berkeš sa domnieva, že za útokmi stoja dva dôležité faktory. V polovici júna sa neďaleko Hurghady potopila loď, na ktorej sa prevážalo 15-tisíc oviec do Saudskej Arábie. Spodné prúdy tak mohli priplaviť utopené ovce bližšie k plážam, čo mohlo spustiť útoky žralokov.

Druhou dôležitou udalosťou sú sviatky obetovania, ktoré v Egypte vrcholia 9. júla. ,,Vtedy každá rodina obetuje nejaké zviera. To, kde skončia nepotrebné časti a či dodržiavajú všetky postupy, môžeme len hádať,“ uviedol šéf SACKA pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay