V okrese Dolný Kubín došlo v pondelok v ranných hodinách k fatálnej dopravnej nehode. Mladý vodič mal v obci Oravský Podzámok cúvať s nákladným motorovým vozidlom, pričom narazil do 64-ročnej chodkyne. Tá utrpela zranenia, ktorým v nemocnici podľahla. 

Ako informuje na sociálnej sieti žilinská polícia, v obci Oravský Podzámok došlo v pondelok 3. apríla k smrteľnej nehode. Len 20-ročný vodič nákladného motorového vozidla Opel mal na ceste prvej triedy číslo 59 cúvať, keď poza vozidlo prechádzala staršia žena.

64-ročnú dôchodkyňu pri cúvaní zrazil. Žena utrpela zranenia, s ktorými bola okamžite prevezená do nemocnice. Tam však, bohužiaľ, zomrela. Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Príčina a okolnosti tragédie sú aktuálne predmetom policajného vyšetrovania. “Žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy,” odkázala polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Polícia SR – Žilinský kraj